The Reunion You've Been Waiting For...

Celebrate Over 30 Years of Office
Employees and Friends!

Student Activities (1970's - 1991) | Student Activities & Leadership Programs (1991 - 2006)
Center for Student Enrichment (2006 - present)

Guest List

Excited to see who's coming back for the reunion? So are we!

FB_Picture.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The growing list of attendees is here! Want to be on this list? Be sure to mail/fax in YOUR registration and encourage your office friends to do the same! Check out the registration page for more information. Let the countdown begin!

  • Dave & Sandy Bonsall - Director (1979-2013)
  • Bernadette (Jenny) & Dean Norden - Executive Secretary (1980- present)
  • Rachel (Kleimola) & John Harris - Sign Shop Coordinator, Special Events Coordinator (1988-90), Assistant Director (1996-2005), Associate Director (2005-2013), Director (2013-present)
  • Cara (Sjoholm) & Jon Kamps and son Karsten - Senior Secretary, SLFP (1991-2006), Principal Secretary, Superior Edge, (2006-Present)
  • Jon & Maggie Barch and children Lenora, Fiona and James - SLFP Burgundy Block (1997-99), numerous student organization involvements (1996-2001), Assistant Director (2006-present)
  • Jim & Shawna (Sullivan) Anderson - Special Events Committee, Northern Arts & Entertainment (1990-93) / Special Events Committee Chair (1994-95)
  • Alyssa (Bosel) Barto - SLFP Jade Block, Special Events Committee, Golden Z, Circle K (2002-2008)
  • Linda Potter Rosenkranz - Homecoming and WinterFest, Student Leadership Training Program, Quad 1 Program Board (September 1980 - December 1984)
  • Edward & Tiphanie (Smith) Benoit and son Ethan - Special Events Committee, UC Main Event (1992-94) / Special Events Committee, Leadership Library (1993-95)
  • David Dausey - Student Finance Committee, Northern Arts & Entertainment, Student Activities Office (1989-92)
  • DeAnna (Doyle) Strand and daughters Nikkole & Kennedy - Special Events Coordinator (1990-93)
  • Jennifer Zanotti - SA&LP Office Staff, SLFP, 1st Impressions (1994-96)
  • Amanda (Brannon) Lynch and daughters Maggie, Nora and Britta - SA&LP Office Staff, SLFP, 1st Impressions (1995-97)
  • Norm & Sue Hefke - Friends of the Office
  • Lizzie Corser - Special Events Coordinator, Graduate Assistant (2008-present)
  • Steph Felton - Superior Edge Student Coordinator, SLFP graduate, Superior Edge graduate (2007-2010), Graduate Assistant (2012-present)
  • Nicole Weber - Volunteer Center Coordinator, SLFP Fellow, Superior Edge, Michigan Campus Compact (2007-09)
  • Sara (Barclay) & Gavin Telfer - SLFP, Volunteer Center Coordinator, Graduate Assistant (2003-07) / SLFP, Leadership Programs Coordinator, Graduate Assistant (2005-08)
  • Ellie Luce and parents Scott & Terri Luce - Special Events Coordinator (2005-08)
  • Erin (Elliott)  Bryan - Circle K (1998), SLFP Orange Block (1999-2011), Platform Personalities (1999-2002)
  • Kerensa Bauman - SLFP Mint Block (2006-08), Special Events Committee (2005-2009)
  • Sarah (Nagy) & Tim Stockton and friend Maya Perry - Special Events Coordinator (1984-87), Dance Marathon Coordinator (1983-84)
  • Krista (Jenson) & Dwayne Malley and daughter Emma - SLFP Green Block (1993-95), Volunteer Center Coordinator (1993-December 1995), Graduate Assistant (1996)
  • Sue Root and sister Karen Johnson - Student Organization's Support Team, Northern Arts & Entertainment Chair, UC Activities Team (1984-88)
  • Aimee (Erwin) & Joseph Shaver and son Avery - RA in West Hall (1994-96), SLFP Yellow Block (1996-98), Northern Arts & Entertainment (1997-99)
  • Katy Morrison & Chris Hatherly and son Mason - Special Events Coordinator (2004-06), Graduate Assistant (2007-09)
  • Amy Uecke - Special Events Committee, SOS- Student Organization Services, UC Main Event, Northern Arts & Entertainment, Platform Personalities (1988-91)
  • Stacie (Morey) Norrman - Student Activities Office, WinterFest Chair (1987)
  • Sierra (McLeod) & Rob Bishop and children Hunter and Gabrielle - SLFP (1994-98)
  • Melissa Natter - Office Assistant, Special Events Committee, SLFP, Superior Edge (2005-08)
  • Skyla Vandervest - SLFP (August 2005- May 2007), Superior Edge (August 2006-May 2008), Leadership Programs Coordinator (August 2006 - May 2008), Northern Entrepreneurship Organization, Special Events Committee
  • Angela Rickard - Broomball Coordinator, Student Organization Services Coordinator, Athletic Promotrions Coordinator (1984-87)
  • Greg & Renee (Ackels) Goetz and daughter Anastasiya - WinterFest, Homecoming, Sign Shop Manager (1979-82)
  • Kris Korb - Homecoming, WinterFest, Graduate Assistant (1980-87), Founder of Inferior Bowlers Tournament
  • Sara Hujar - Superior Edge Student Coordinator (2012-present)
  • J'Aimee (Bosel) Lippert - Assistant Director of Student Activities and Leadership Programs (1994-96), Advisor of Platform Personalities, Panhellenic Council and Dreamscapes, First Impressions
  • Tina (Sherburn) Campos - SLFP Orange Block (1999-2001), Platform Personalities (1997-2004)
  • Paul & Kelly Theisen and daughter Jennifer - Database programming, Fundraising projects (care packages) (1984-1989)
  • Jeanne Lake and friend Theresa Berry - Secretary (1977-1980)
  • Angie Phillips & Art Baumann and children Alea and Aidan - SLFP, Resident Adviser and Student Union Board (1987-90)
  • Jessica (Kortge) Alger - Promotional Services designer/manager, Copper Country PRIDE, Golden Key Honor Society, Mortar Board (1998-2001)
  • Bruce & Pam Roberts - Marketing and special projects (coupon book); Student Finance Committee, WBKX (1987-90), SLFP Mentor (1990s)
  • Lisa (LaCount) & David Truax and daughter Kylie - Northern Arts & Entertainment, SLFP Lime Block (1998-2003)
  • Lori LaCount - Northern Arts & Entertainment Treasurer, SLFP Lime Block (1998-2003)
  • Jordan Paquet & Taylor Kulju - Special Events Coordinator (January 2013- present), Special Events Committee, Northern Arts & Entertainment, SLFP Emerald Block, Superior Edge, PRSSA (2011- present)
  • Jenna Krawze - CSE Office Assistant, Superior Edge, SLFP Onyx Block (August 2012- present)
  • Patti Gerue Reinagle - Homecoming and WinterFest Committee, SLFP, Student Nurses Association, Marching & Pep Band, RA, (1982-87)
  • Andy Mendini - SLFP (1991-1996)
  • Bob & Cheryl Stoll - Homecoming & WinterFest Committees (1975-78), ASNMU (1976-77), Payne Hall President (1975-77), Payne Hall RA (1977-88), Gant Hall RD (1979-83)
  • Laurie Ostrowski - Graphic Designer (before computers!) (1980-83)
  • Gina Grubb Frank - Vice-President of SGA, Vice-President of Hunt Hall, RA, Broomball Coordinator, (1983-88)
  • Carissa Waters - Leadership Programs Coordinator (2000-2004)
  • Judy Parlato - SLFP Mentor
  • Carl Holm - Director of Housing and Residence Life
  • Laurie A Schmit - SLFP
  • Paul Kotz - Homecoming, WinterFest, RA of Greis Hall (1976-1980)
  • Seth Hill-Kennedy - Superior Edge Student Coordinator, Graduate Assistant of Superior Edge, (2007-2010)
  • Stacey Miller - Volunteer Center Coordinator
  • Kerri Nevala - Senior Secretary SLFP, (November 2012-present)
  • Michelle Janisz and Cindy Piletic - Homecoming, WinterFest, Residence Life (1983-87)
  • Edward & Sara Niemi - Special Events Coordinator, Advisor to ASNMU, SVO, First Impressions, Judicial Boards
  • Tom & Sherrie Renaud - Dakota House, friend of the office for 40 years
  • Dan Blood and daughters Megan and Becky - RA of West (1989-91), WBKZ, First Impressions, Phi Kappa Tau
  • Jodie Filpus - SLFP Burgandy Block, First Impressions, Radio X, Student Finance Committeee, RA, Orientation Staff (1995-2000)
  • Kendra Seney Knox & Paul Knox - SLFP Red Block, First Impressions (1989-1994)
  • Scott & Jill White - Sign Shop Assistant Manager (1980-81)
  • Diane Hill-Aamodt & Mark Aamodt - Special Events Coordinator (1979 -1982)
  • Andy Hill - SLFP Lime Block, Vice President of NAE, DJ with Radio X, Crew Team
  • Doug & Kathy Grosso
  • Tracy Dockum and children Max and Loudon - Volunteer Coordinator, SLFP Navy Block, Golden Key (1998-2001)
  • Geneva Martin - Leadership Programs Coordinator, SLFP Gold Block (2011-2013)
  • Britt & Dave Campbell and children Kate, Pete and Ted - First Impressions, ASNMU (1988-1990)
  • Jon & Sarah (Lindholm) Ruuska - Northern Arts and Entertainment (1989-1993)
  • James & Shawna Anderson - Special Events Committee, Northern Arts & Entertainment (1990-93)/ Special Events Committee Chair (1994-95)

 


 

Reunion Home Page

Schedule of Events

Registration

Lodging

Guest List

 

Get connected!

Facebook.jpg

Reunion Facebook Page

Facebook.jpg

Reunion Discussion Board